Моя пишет о себе
Шкарпетки – це «дрібниця», без якої складно уявити сучасний гардероб. Однак історія може розповісти про цей предмет одягу досить цікаві і гідні уваги факти.
Факт 1. Перші шкарпетки, що виготовлялися з шкіри, з'явилися в Древній Греції, а трохи пізніше в Римі. Зовні вони були схожі на чобітки. Носити шкарпетки могли виключно жінки, і найчастіше їх одягали на ніч.
Факт 2. Чоловіки носити шкарпетки стали набагато пізніше жінок. Першими одягати їх стали британські війни. В умовах суворого, сирого клімату проблему натертих ніг могли вирішити тільки радикальні заходи! На допомогу прийшли шкарпетки, правда технологію їх виготовлення трохи змінили. Саме тоді цей предмет гардероба став м'яким і зручним.
Факт 3. Особливою популярністю шкарпетки стали користуватися в 4 столітті, правда вони значно витягнулися і стали більше схожі на панчохи. Християнські ченці «панчохи-шкарпетки» ввели в ранг обов'язкового атрибуту чернечого вбрання.
Факт 4. До 16 століття шкарпетки стали виготовляти з тонкого шовку і прикрашати їх різними декоративними вставками. Це були по-справжньому «королівські» моделі і доступні вони були виключно для знаті! Правда, взимку доводилося для зігріву одягати відразу кілька пар шкарпеток.
Факт 5. 1589 рік став роком справжньої революції у виробництві шкарпеток, так як в цей рік з'явилася панчішно-в'язальна машина, здатна робити до 1200 петель в хвилину. Її батьком вважається англійський священик Вільям Лі. Однак винахід не до вподоби Єлизаветі I, яка порахувала, що машина виробляє «грубі і товсті шкарпетки для простолюдинів». Не дивлячись на «фе» з боку королеви, винахід Вільяма швидко набрала популярність. Шкарпетки стали доступні навіть найбіднішим верствам населення.
Факт 6. Тільки після 1815 року, з моменту приходу в моду панталон, чоловічі панчохи коротшали до носок.
Факт 7. Після першої світової війни шкарпетки стали виготовляти з більш дешевих матеріалів. Саме в цей період вони остаточно придбали свій сучасний вигляд. Крім того, жінки також масово стали носити укорочені «панчохи» тільки на початку 20 століття.
Факт 8. У Фінляндії в місті Наанталі досі виробництвом шкарпеток займаються майже все населення. Більшість майстрів є потомственим вязальщиками. Неофіційно Наатали вважається «світовою столицею шкарпеток».
Факт 9. Нитка, що скріпляє пару шкарпеток, завжди набагато міцніше тієї пряжі, з якої виготовлено сам виріб. Закон Мерфі в дії.
В наші дні шкарпетки мають не тільки різну колірну гаму і безліч фасонів, але, часом, є справжнім дивом панчішно-шкарпеткового виробництва.